Відділ освіти, культури, молоді та спорту Стрілківської сільської ради

Основні завдання відділу

1. Реалізація державної політики та політики сільської ради в галузі освіти і виховання з урахуванням особливостей соціально-культурного середовища на території Стрілківської сільської ради.

2. Аналіз стану освіти, прогнозування розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти на території  Стрілківської сільської ради, удосконалення мережі загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів (далі – навчальні заклади) комунальної власності, культурних закладів комунальної власності, які знаходяться на території  Стрілківської сільської ради згідно з освітніми та культурними  потребами громадян.

3. Створення умов для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної освіти відповідно до освітніх потреб особистості.

4. Здійснення управління навчальними та культурними закладами, що є комунальною власністю Стрілківської сільської ради.

5. Здійснення навчально-методичного супроводу навчальних закладів та закладів культури, що знаходяться в межах відповідної території і є комунальною власністю Стрілківської сільської ради, організація їх фінансового забезпечення та зміцнення їх матеріальної бази, координація діяльності цих закладів, а також закладів інших форм власності.

6. Призначення керівників закладів освіти та культури на конкурсній основі (відповідно до вимог чинного законодавства та рішень сесії сільської ради), вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовка та атестація.

7. Сприяння розвитку самоврядування у навчальних закладах.

8. Сприяння проведенню експериментальної та інноваційної діяльності в освітньому процесі навчальних закладів.

9. Забезпечення соціального захисту, охорони життя, здоров’я та захисту прав учасників освітнього процесу в навчальних закладах та закладах культури.

10. Забезпечення у межах своїх повноважень розвитку різних форм позашкільної освіти, в тому числі за місцем проживання дітей, формування програм розвитку позашкільної освіти, спрямованих на творчий розвиток особистості, виявлення та підтримку обдарованих дітей, талановитої молоді, здійснення навчально-методичного керівництва із зазначених питань.

11. Організація в межах повноважень оздоровлення та відпочинку дітей у навчальних закладах системи освіти, а також дозвілля дітей та молоді.

12. Здійснення міжнародного співробітництва.

13. Забезпечення популяризації фізичної культури та спорту, здорового способу життя та співпраці з громадськими, відомчими, приватними організаціями та закладами фізкультурно-спортивної спрямованості у вирішенні завдань популяризації здорового способу життя та створенні передумов для заняття фізкультурою і спортом мешканців села.

14. Розвиток напрямів фізичної культури і спорту, створення умов для заняття фізкультурою та спортом максимально широкого кола мешканців села.

15. Розвиток мережі муніципальних закладів та координація діяльність підвідомчих організацій, які забезпечують умови для заняття фізичною культурою та спортом.

16. Формування конкурентно-спроможного мистецького середовища шляхом створення власного мистецького продукту, розробка туристичних маршрутів, співпраця з міжнародними проектами і творчими організаціями.

17. Заходи щодо створення умов для відродження розвитку культури української нації, культурної самобутності корінних народів і національних меншин України, всіх видів мистецтва, самодіяльної творчості, художніх промислів та ремесел.

18. Реалізація повноважень органів виконавчої влади у сфері збереження та використання культурної спадщини.

19. Підготовка проектів розпорядчих актів  сільської ради, її виконавчих органів і сільського голови, в т.ч. нормативного характеру.

20. Формування, публікація та підтримка в актуальному стані матеріалів, які відносяться до компетенції Відділу на веб-сайті сільської ради.

21. Здійснення інших повноважень, покладених на Відділ відповідно до чинного законодавства.